Diş ağrısı nasıl geçer

  • 16 Kasım 2018
  • Diş ağrısı nasıl geçer için yorumlar kapalı
  • 311 kez görüntülendi.
Diş ağrısı nasıl geçer

Diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısı için doğal çözümler

Diş ağrısı nasıl geçer ?

Diş ağrısı nasıl geçer ? Diş ağrısı korkulu anlardan biridir.En olmadık zamanlarda ağrıması ile ve inanılmaz bir rahatsızlık verici ağrı yapısıyla diş ağrısı çektiğimiz günlerde hayatımızı oldukça etkilemekte günümüzün ve önce ki zamanlarında bilinen en can sıkıcı ağrılarından biri olan ve o günü çekilmez hale getiren diş ağrısı nasıl geçer? Çoğunlukla akşamları soğuk havadan sıcak hava ile temaslar da akşamları daha sıklıkla görülen diş ağrıları çekilmez hal almakta olup ve tıbbi müdahale süreci uzun ve çekilmez olabiliyor genelde yetişkinlerde diş çürüklerinin apse yapması halinde yani iltihabi durumlarda baş gösteren diş ağrısı hayatımızı zindana çevirmekte peki hiç olmadık zamanda başlayan diş ağrılarının doğal tedavi yöntemleri ve diş ağrılarına ani müdahale etmek için yapabileceğimiz pratik yöntemler nelerdir?

Diş ağrısı nasıl geçer

Diş ağrısının tamamıyla durdurmak gibi bir şansımız olmadığını bilmeniz gerekirken en azında günde bir kaç kez uygulayarak gününüzün normal geçmesine ve ani bir diş ağrısına müdahale etme şansınız olabilecektir. İşte diş ağrıları için evinizde yapabileceğiniz yöntemler

Diş Ağrısı Neden Olur?

Diş ağrısı neden olur sorusunun cevabı ise diş ağrılarının bir çok farklı nedeni vardır yetişkinlerde genelde iltahabi durumlarla başlayan diş ağrılarına çürük dişler,dolgulu dişler,yirmilik dişlerin çıkması üst solunuma bağlı iltahabi durumlar ve vücudun sinirlerine bağlı iltihabi durumlarda da ortaya çıkabilir.

Diş ağrısı doğal için ve en etkili çözümler

* Dişlerinizi Fırçalamak : Diş ağrılarının başlıca sebeplerinden biri yemek yedikten sonra dişlerin arasında kalan yemek artıkları diş ağrılarına sebep olmakta bunun için diş ağrılarında ilk denenmesi gereken işlemin dişleri fırçalamak olması gerekmektedir.Eğer bulunduğunuz ortamda dişinizi fırçalamak gibi bir şansınız yoksa kürden veya diş ipi kullanarak diş arasındaki kalıntıları çıkarmanız gerekmektedir.Ama mutlaka kolanya ve benzeri alkollü madde ile kürdanı veya kullandığınız diş ipini dezenfekte etmeniz gerekmektedir

* Yüksek Yastıkta Yatmak : Diş ağrıları genelde akşam ve yatarken boy göstermektedir bunun sebebi ise kan basıncının uyurken ki pozisyonda baş kısmına fazlaca gitmesi basınçla birlikte zonklama yapmaktadır.Bu durumun ise yüksek yastık kullanarak basıncı azaltabilir ve diş ağrısını hafifletebilirsiniz.

* Buz ile Masaj Uygulamak Kompres Yapmak : Diş ağrısı e bir çok ağrı için kullanılan buz ile masaj veya buz kompres yapmak diş ve diş bölgesinin uyuşmasına sebep olacak ve diş ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.Ama buzun doğrudan teninize temas ettirmeyin ve mutlaka bir havlu ve benzeri bir şey ile sardıktan sonra bu işlemi uygulayınız.

Diş ağrısı nasıl geçer

* Gargara Yapmak Sirke ve Tuzlu Su : Diş ağrısının hafifletilmesinde en etkili yöntemler den biri ise tuzlu su veya üzüm sirkesi suyu ile gargara yapmak bu işlem gargara esnasında uyuşturma özelliği ile ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

* Doğal Antibiyotik Sarımsak : Diş ağrılarında ve iltihabi diş ağrılarında en etkili yöntemlerden biri olan sarımsak en etkili yöntemlerden biridir yapmanız gereken 2 diş sarımsağı döverek ezmek ve ağrıyan dişin üzerine tampon olarak koymaktır bu işlem diş üzerindeki kötü bakterileri alarak uyuşmasına sebep olacaktır ve ağrınızın hafiflemesine yardımcı olacaktır.

* Salatalık ile Diş ağrısı : Diş ağrısı için az bilinen ama etkili bir yöntem olan salatalık soğuk olamayn bir salatalığı yoğun tuz ile ovarak ağrı bölgesine koymanız diş ağrınızı hafifletecektir.

* Nane ,Vanilya Limon ve Badem : Doğru duydunuz diş ağrısı için bu söylenen ürünleri harmanladıktan sonra tampon şeklinde diş ağrısı olan bölgeye uygulanır ve diş ağrınızın hafiflediğine şahit olacaksınız.

* Karanfil : Diş ağrısının en bilinen yöntemlerinden biri olan uyuşturma özelliğine sahip bu bitkimizi ister döverek ağrıyan diş bölgesine tampon yapınız veya karanfil yağınız varsa aynı şekilde bir pamuk yordamıyla ağrıyan bölge üzerine tampon şeklinde uygulamanız dahilinde ağrıyan diş bölgesinde uyuşma olacaktır ve ağrınız hafifleyecektir.

* Çörek otu ve Çörek otu Yağı : Bilinen en büyük özelliği bağışıklık sisteminin güçlenmesinde en büyük rol oynayan ve çok etkili bir baharat olan çörek otu doğrudan diş bölgesine temas etmesi ağrıda bir etkisi olmaz ama tüketilmesi ağrının azalmasında yardımcı olacaktır ama çörek otu yağını tampon şeklinde bir pamuk yordamı ile dişe doğrudan temas ettirerek ağrınızın azalmasında sizlere faydası olacaktır.

Diş ağrısı nasıl geçer

* Zerdeçal : Diş ağrısın da alışıla gelmişin dışında olan bir yöntem zerdeçal baharatını su ile harç kıvamına getirerek ağrıyan dışın üzerine ve etrafına sürmeniz gerekmektedir doğal antiseptik özelliği olan zerdeçalın dişinizin ağrısını hafiflettiğini göreceksiniz.

* Karabiber : Diş ağrılarında ve antibakteriyel çözücülüğü olduğu için iltahabi bir çok durumda kullanılan karabiber de diş ağrısında bilinen yöntemlerden biridir.

Bilmeniz gereken en önemli konulardan biri yukarıda yazmış olduğumuz diş ağrısı yöntemlerinin tamamı geçici çözümlerdir.Asıl çözümün ağrınızı hafiflettikten sonra mutlaka bir diş hekimine veya uzman bir diş doktoruna danışmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kombi servisi başlıklı makalemizde kombi bakım, kombi bakımı ve kombi servis hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ