Sanal Pos Nedir?

  • 10 Ekim 2018
  • Sanal Pos Nedir? için yorumlar kapalı
  • 417 kez görüntülendi.
Sanal Pos Nedir?

Sanal Pos Nedir?

Sanal pos nedir? Sanal pos online mağzalar ve online alışveriş imkanı sunan internet sitelerinde kredi kartınız ile ödeme yaparken kullanmış olduğunuz POS makinalarının online kullanımına denir.Kısacası Pos olan sistem Ödeme Sistemi -POİNT OF SALE veya Vpos sistemide kullanılmaktadır.

Sanal pos’un aslında mantığı aynıdır.Nasıl bir alışveriş merkezi veya herhangi bir mağazadan aldığınız ürünün veya hizmetin bedelini kredi kartınız ile ödeme yaparken kullanılan pos makinasının çalışma sistemi nasılsa sanal pos çalışma sistemi de aynıdır. Alışveriş yaptığınız online site üzerin den aldığınız ürünün ödeme noktasına yönlendirmesi sonucu kart bilgilerinizi sisteme girerek öde butonuna basmanız takdir de karşınıza açılan ödeme sistemi doğrulama yani şifrenizi girmeniz gereken ekranda tıpkı normal bir kredi kartı pos makinasın da ki gibi şifre girme bölümünü manuel olarak yapıyorsak burada da sistem aynıdır. Ödeme yaptığınız ekranda sonra şifre ile onaylama ekranı açılınca kredi kartınızın tanımlı olduğu telefon numaranıza geçici alışveriş şifresi gönderilmekte olup o şifreyi açılan onaylama ekranında yazılı olan şifre kısmına yazmanız ve onay düğmesine basmanızın akabinde sanal pos kullanımınız başarılı bir şekilde gerçekleşmis olur yani çalışma sistemin aynı işlediğini göreceksiniz

Sanal Pos Nedir?

Sanal pos ne işe yarar ve nerede kullanılır?

Sanal pos nedir ve ne işe yarar sorusuna şöyle kısaca bir açıklama getirelim. Öncelikle online alışveriş sitesi sahibi iseniz veya tüketici olarak online alışveriş sitelerin den alışveriş yapmak amaçlı kullanırlar yani aynı gerçek manuel olarak kredi kartı kullanımı gibi eğer bir site sahibi iseniz müşterilerinizin online almak istedikleri ürünlerin sizin için ödeme yapmaları gerek ücreti kredi kartıyla dünyanın neresinde olursa olsunlar ödeme imkanı sunmanız anlamına gelir bu husus alış veriş yapmak isteyen müşterileriniz için de aynıdır.
Örneğin bir uçak bileti alacaksınız sanal pos üzerinden biletinizi alabilirsiniz, veya bir kıyafet alacaksınız işlem aynı şekilde gerçekleşmektedir

sanal pos 1

sanal pos 1

Sanal Pos Kullanmak önemlimi?

Sanal pos kullanmak önemli mi veya sanal post kullanmalımıyım gibi bir düşünce sahibi iseniz ve bir online satış sitesine sahipseniz sanal post kullanmak günümüzün şartlarında mecburiyet gerektirmektedir. Teknolojinin ilerlemesi daha çok genç nesil olan bir toplum zamanında yaşama ve teknolojinin yaşının hemen hemen hiç bir öneminin kalmadığı bu günlerde online alışveriş sistemleri neredeyse normal esnaflık sisteminden daha yaygın hale gelmesi bu durumu açıkcası mecbur kılmaktadır. Ama bu endişe edilecek bir durum değil aksine pozitif olarak düşünmek gerekirse her kesim ve her bölgeden insana ulaşmamız anlamına gelmektedir.Bu da satışlarınızın artmasında büyük bir rol oynayacaktır.

Sanal pos nereden nasıl alınır?

Sanal pos nasıl ve nereden alınır sorusunun cevabına gelince sanal pos kullanmak isteyenlerin sanal pos alımları da çok kolay bütün bankaların sanal pos uygalamısı mevcuttur. Örnek vermek gerekirse Garanti bankası ,İş bankası Yapı kredi gibi ve bilinen bütün bankaların sanal pos uygulaması vardır. Gerek online gerek ise şubenize giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

sanal pos bankalar

sanal pos bankalar

Sanal pos almak için şirket olmak gerekir mi?

Sanal pos alabilmeniz için ille de bir şirket olmak zorunda değilsiniz .Şahsi hesabınızın mevzuat üzerinden sanal pos başvurunuzu yapabilir. Ve sanal pos alabilirsiniz.

 

Sanal pos güvenir mi? güvenmelimiyim ?

Sanal pos kullanıcılarının sanal pos güvenceleri bankalar birliği ve bankaların güvenlik sertifikaları tarafından anlaşmalı tasarlamış olduğu güvenlik sertifikasın dan yararlanmaktadır. Ve şüphesiz ki güvenlik üst düzeydedir. Tabi ki de bu biraz da sizlerin elinde sanal pos bilgilerinin tıpkı banka bilgileriniz gibi bir başkası ile paylaşmamanız paylaşmanız takdir de oluşulan bilecek güvenlik ihlalil den hiçbir banka ve kuruluşun sorumluğunda olmaktan çıkarsınız

Bir önceki yazımız olan 444 0 444 Yapı Kredi İletişim başlıklı makalemizde 444 0 444, 444 0 444 Yapı Kredi İletişim ve 4440444 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ