Sivilce nasıl geçer?

  • 11 Aralık 2018
  • Sivilce nasıl geçer? için yorumlar kapalı
  • 398 kez görüntülendi.
Sivilce nasıl geçer?

Sivilce nasıl geçer?

Sivilce nasıl geçer ? Her insanın özellikle de gençlerin korkulu rüyası olan sivilceler bazı zamanlarda kötü görüntüsüyle bazende anlamsız ağrılarıyla epey can sıkmaktadır.Özellikle ergenlik döneminde genç kızlarda ve genç erkeklerde sıklıkla görülen bu durum ergenlik dönemindeki gençlerin korkulu rüyası haline gelmektedir.Peki sivilcelerden kurtulmak için ne yapmamız gerekmektedir özellikle yüz bölgesinde çıkan sivilceler fazlaca sorun haline gelmektedir şimdi sivilcelerden kurtulmak için yapmamız gerekenler nelerdir gelin birlikte onlara göz atalım. Üstelik istediğiniz zaman evinizde kolayca müdahale edebileceğiniz sivilceden kurtulmanın doğal yollarını sizler için paylaşacağız.

Sivilce nasıl geçer?


Kadın ,erkek ,genç yaşlı herkesin merak ettiği sivilceden kurtulma yollarını en kolay ve pratik şekliyle evlerinizde kolayca hazırlayacağınız doğal ve kalıcı çözümleri sizler için paylaşacağız ve artık sivilceler korkulu rüya olmaktan çıkacaktır.
Peki başımıza bela olan bu sivilceler neden olur ve vücutta belirginlik halinde oluşan sivilcelere neler sebep olur önce kısaca onu öğrenelim

Sivilce Nedir ve Neden Olur ?

Sivilcelerin oluşum sebeplerinin başında gelen etken ölü cilt ve bazı benzeri sebeplerden oluşan kalıntıların vücuttaki gözenekleri tıkamasıyla vücudun tekrardan tıkandığı açmak için göstermiş olduğu reaksiyon ile meydana gelmektedir.Özellikle bazı sivilceler vücutta bulunan gözeneğin bakterisel tıkanıklıkla oluşumu sonucu oluşan tıkanmaları iltahaplı sivilce oluşturarak hem mikrobun içeri girmesini engellemek hemde savunma gücünü artırmak için iltihap oluşturur ve dışarı atmak için iltahaplı sivilce meydana gelir bu sivilceler aynı zamanda acı ve ağrı yapabilirler.
Bununla beraber fazla yağlı ciltler,bazı ilaçların yan etkileri,yağ bezeleri ve yüz bölgesinin düzensiz yıkanması gibi durumlarda da meydana gelmektedir.

Sivilce ve Akne nasıl geçer?

Sivilce ve akneler den kurtulmanın bir çok yöntemi vardır ama önemli olan kalıcı çözümler ve doğal çözümlerdir.Kalıcı çözümler bir daha çıkmayacak anlamına gelmez ama en azından huzursuzluk yaratacak kadar çok sivilce çıkmasını engellemeye yardımcı olur.Sivilce ve akne de en etken doğal çözüm limondur.Limonun içinde bulunan Bileşenlerin sivilceleri kurutan en etkin yöntemlerdendir.

Sivilce nasıl geçer?


Limonda bulunan askorbik asit sivelcelerin oluşumundaki bakterilerin yakma gibi çok özel bir görevi vardır.Ve ayrıca vucütta fazlaca c vitamininin alınmasın da sivilce oluşumunu geriletmektedir. Hazırlayacağımız doğal sivilce ve akne tedavi yöntemlerini limon ile doğru şekilde bir araya getirip uyguladığımız takdirde kesin çözümler kaçınılmaz hal alacaktır ve sivilce ve akneler den kurtulmamız an meselesi olacaktır. Ve şimdi limon ile bir araya gelip te doğal çözüm sunacak doğal yöntemleri kısaca anlatacağız.

Tarçın ve Limon

Sivilce ve akne tadavisin de en etkili çözümlerden biri olan tarçın ve limon suyu mükemmel bir antibakteriyel olup düzenli bir kaç seansta gözle görülebilir net tedavi sonucu elde etmiş olacaksınız. 2 yemek kaşığı limon suyu ile 1 tatlı kaşığı tarçını karıştırarak sivilce olan bölgelere uygulayınız ve 20 dakika bekledikten sonra durulayarak nemlendirici uygulayın bunu haftada 2 gün olmak kaydı ile ayda 8 gün yaparak etkili bir çözüm elde edeckesiniz.

Karbonat ve Limon

Limon ile karbonatın asitli birleşimi anti inflamatuar bir etki oluşturarak cildin temizlenmesine ve aynı zamanda tıkalı olan gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Limonun en belirgen özelliklerinden biri cilde doğrudan uygulandığında ciltte oluşan yağlanmayı minumum seviye getirerek yok denecek kadar yağlanma oluşumunu sağlayacaktır. 1 kaşık limon suyu ve 1 kaşık karbonatı karıştırarak cildinize uygulayın 10 dakikadan fazla bekletmeyin daha sonra durulayınız .Ve bu işlemi haftada 2 kez uygulayınız sonucu farkedeceksiniz

Sivilce nasıl geçer?

Zerdeçal ve Limon

Bilinen en etkili yönü anti inflamatuar olan zerdeçal bir çok doktorun önerdiği özellikle vücutta bulunan toksinlerden kurtulamaya yarayan çok faydalı bir baharattır bunun limonla bir araya gelip neler yapabileceğini tahmin bile demezsiniz. Zerdeçal tamamen bir antioksidan deposudur ve limonla birlikte bir araya gelip cildinize uyguladığınızda kesinlikle bir bakteri ve ya ölü cilt parçaları kalması adeta imkansızdır.1 çorba kaşığı serde çal ile limon suyunu karıştırın ve sivilcelerinize uygulayın 15 dakika bekledikten sonra yıkayınız bu işlemi haftada en az 2 defa uygulayın ve kesin sonucu elde edeceksiniz.Aynı zamanda zerdeçal biraz renk olarak sarı olduğu için yüzünüzde sarı boya gibi kalacaktır birkaç yıkama ile normale dönecektir.

Gülsuyu ve limon
Aloe vera ve limon
Bal,süt ve limon
Salatalık ve limon

Bunlarda aynı yöntemleri uygulayarak vücudunuza uygulayınız ve haftada minimun 2 defa olmak kaydıyla yapmanız sizlerin korkulu rüyası olan sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olacak ve yüzünüzün rahatlamasına ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır

Sivilce nasıl geçer?

Bir önceki yazımız olan Diyet başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ