Translate

  • 16 Ekim 2018
  • Translate için yorumlar kapalı
  • 395 kez görüntülendi.
Translate

Translate

Translate Gelince Aklımıza ilk geren Google Translate dir. Aslında translate olarak ayıt etmemek gerekmektedir.Çünkü sorun çeviride değil aslında yazım hatalarımızdadır. Zaten Google Tarnslate bize yetecek bir programdır sadece doğru ve eksiksiz yazmamız yeterlidir.

Translate Nedir ?

Translate Nedir ? Günlük hayatımız da bir çok yerde karşımıza gelebilicek olan ingilizce ağırlıklı olmak üzere yabancı kelimeler de ikinci bir dil bilmiyor olmamızın veya yeterli düzeyde bilmiyor olmanın vermiş olduğu zorluktan dolayı hepimizin ne anlama geldiğini anlamak adına tercüme adilmesine ihtiyaç duyğumuz da aklımıza ilk gelen şey ise Translate peki translate nedir ? Sorusunun Türkçe sözlük anlamı tercüme etmek ama bu yaygın olan adı asıl anlamı çeviri anlamında kimi alanda takas anlamında da kullanılmakta aslında bizi bunlar pek ilgilendirmiyor olsa da bilmekte yarrar var.Bizleri ilgilendiren iste translate kullanımında çevirisi yapılan kelimeyi veya cümleyi doğru şekilde çevirmesi bizim açımızdan en önemli olan konu olduğunu düşüyorum .Şimdi sizlere kısaca çeviri esnasında doğru translate nasıl yapılır onu anlatmak isteriz.Kısa bir bilgi olarak.

tanslate

tanslate

 

En İyi Translate (En iyi Çeviri)

Hepimizin güncel hayatta kullandığı minumum hafta da bir kere bile olsa baktığı yada ne olur ne olmaz diye cep telefonlarında mobil application olarak bile bulundurduğu genelinin başlangıcı İngilizce-Türkçe olarak aslında her dil için gerekli ve geçerli olan translate uygulaması veya internette translate sayfasında yapmış olduğumuz çevirilerin bazen mantıksız birer sonuç çıkması bazen ise çevirdiğimiz cümlenin tekrar Türkçesinden translate yaptığımız da alakasız bir sonuç çıkmasını hepimizin yaşamış olduğunu düşünüyorum bu nedenle sizler için translate yapacağınız kelimede veya cümlede uymanız gereken kurallı yazımlardan sonra %90 düzeyinde doğruluk oranını alacağınızı düşündüğüm bir yazım problemini söylemek isterim.Öncelikle herşey den önce örneğin yazmış olduğunuz kelime de (napıyorsun) diye bir translate yaparsanız kesinlikle doğru bir sonuç elde edemezsiniz çünkü İngilizce de veya başka diller de değiştirilmiş terim bulmanız neredeyse imkansız bizlerin söylediği gibi yazma alışkanlığı olduğu sürece translate ten doğru sonuç almamızı beklememiz yanlış yazılması gereken ( ne yapıyorsun ?) şeklin de olmalıdır.Yani ingilizce başta olmak kaydıyla Dünya da kullanılan bir çok dil vardır ve bu diller için yapılacak olan translate sisteminde nokta,virgül gibi veya okunduğu gibi yazmayı denerseniz %90 doğru çeviri elde edersiniz.Ama söylediğiniz gibi yazarak ve imla kurallarını saymazsanız doğru çeviri almanız neredeyse imkansızdır .

translate nedir

translate nedir

Translate hakkında

Sizlere son olarak belirtmek istediğimiz bir konu ise en iyi translate programı veya en iyi çeviri programı diye bir şey yok tabi ki bazıları biraz daha kaliteli olabilir.Önemli olan doğru yazım şekli ve yazdığınız cümlelerde geçen imla kurallarını noktasından virgülüne kadar eksiksiz yazmanız .Ve bunların neticesinde alacağınız cevaplar tamamıyla sizleri tatmin edecek düzeyde olacaktır. Yani doğru translate edilince doğru sonuç elde edeceksiniz

Bir önceki yazımız olan Yeni Bir Ben Başvuru başlıklı makalemizde Yeni Bir Ben ve Yeni Bir Ben Başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ